Rybářské skládací dvoumetry
Platba kartou

Stresuje Vás najít vhodný dárek pro muže?

Jděte na to chytře s „mužskou logikou“!

Trápilo Vás někdy jakou věc dát k svátku svému příteli, jaký je nejlepší dárek pro tátu nebo pro Vašeho milého dědu? Znáte to nekonečné přemítaní o tom co koupit svému muži k narozeninám? Jestli z toho máte stejný stres jako já, když mám koupit něco ženě, máte z poloviny vyhráno. Jsem totiž muž a v následujícím článku si Vám, milé ženy, dovolím poradit.

„Víš, holky těžší to maj…“ je nápěv písně Ptáčata od Brontosaurů a je to pravda, milé ženy. Neplatí to ale pro případ výběru vhodného dárku. Tady to máme těžší my, muži a jediné čím téměř nic nezkazíme, jsou květiny. Vy jste totiž o mnoho citlivější bytosti než my a to Vám naopak pomůže při výběru dárků mužům. Proč je tedy výběr dárku pro muže o mnoho snadnější, než je tomu naopak? A jak se téměř na 100% trefit do vkusu muže?

Při odpovědi vyjděme z toho, co je o nás známo. A totiž to, že:

  • muži si celý život rádi hrají,
  • muži jsou ve své podstatě praktické bytosti (výjimky potvrzují pravidlo)
  • muži ze své přirozenosti rádi tvoří, staví a budují
  • muži mají v genech zakódováno lovení
  • většina mužů má svého koníčka

Z toho nám jasně vyplyne, že většině mužů neudělá radost vkusná váza, ale kvalitní šroubovák ano (kvalitní je třeba zdůraznit, protože muži ocení raději drobnost, ale značkovou a dobře řemeslně zpracovanou). Raději pevný kožený opasek s ocelovou přezkou, než kalhoty samotné. Dobré hrací karty v plechové krabičce, než krásný a hebký polštář.

Příklad neutrálního dárku – stojan na víno od RAXI


Máte-li možnost, tak nakoukněte k tátovi do dílny a podívejte se, čím by se dala doplnit. Zeptejte se svých mužů, „na čem teď dělají“ a zjistěte informace o jejich zálibách. Jakmile to budete vědět, máte vyhráno. Jen dejte pozor zase na tu kvalitu! Muž se totiž zajisté bude chlubit svou novou praktickou vychytávkou svým kamarádům a v tomto ohledu musí vše klapnout na 100%.

Vztáhnuto na naše výrobky, skládací metr s barevným tiskem mohu s klidným srdcem jako dárek doporučit. Když takto obdarujete například svého tátu, budete vědět, že dárek plní všechny atributy „dárku pro muže“: je praktický a krásný zároveň, je perfektně řemeslně zpracovaný a v mužích vzbudí genetickou touhu vyrazit na lov (nebo se zasnít o lovu). A samozřejmě skládací metr měří a změří vše, co doma potřebujete měřit. Pro mne je to taky výborná antistresová hračka.

Typický mužský svět – dárek do dílny a zároveň lovecká vášeň

Jedna rada závěrem, která platí obecně pro veškeré pořizování dárků: dárek má udělat radost obdarovanému a právě tento jeho stav má přinést potěšení Vám. Dívejte se tedy na pořizování dárku jako na proces poznávání svého muže, partnera a blízkého člověka.

I tak se ale může stát, že to nevyjde a dotyčný bude po rozbalení dárku rozpačitý. Pak si z toho nic nedělejte. Protože 100% je pouze jediný případ, kdy se určitě trefíte do přání: bývá napsáno dětmi v dopise Ježíškovi

Šťastnou ruku při výběru dárků!